• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  579220
  % 0,23
 • %
 • ETHEREUM
  35284
  % -1,86

Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüz koşullarında sıfır araç sahibi olmak ne yazık ki araç fiyatları ve ülkemizde uygulanan vergiler nedeniyle sürücülerin karşısına oldukça zorlu bir süreç olarak çıkıyor. Bu nedenle sürücüler otomobil alımlarında sıfır araç yerine ikinci el otomobilleri tercih ediyorlar. İkinci el otomobil oldukça çekici olsa da bazı sakıncaları bulunuyor. Yapılan kazaların dolayısıyla hasarların gizlenmesiyle birlikte satıcı, alacak olan kişiye arabanın hasar değerini düşürmeden satış yapıyor. Bu da müşteri için sıkıntı oluyor.

Zorunlu trafik sigortası neleri kapsadığı ile ilgili detaylı bilgilendirme yazısına bakmanızda fayda var.

zorunlu trafik sigortasi kapsami neler, trafik sigortasi hesaplama, trafik sigortasi en uygun

Araç sorgulama yapmak bu noktada çok önemli. Plaka üzerinden aracı sorgulatarak almak istenen aracın geçmiş yıllardaki hasarını bulabilmek mümkün. Eğer ikinci el araç almayı düşünüyorsanız kesinlikle araç sorgulama yaptırmalısınız. Araç sorgulama ile alacağınız aracın tüm hasar geçmişine, kaza tutanaklarına ve diğer bilgilerine ulaşıp kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Bu ayrıcalık ile ayrıca alınması istenen aracın markası, modeli ve yılı, aracın kasko bilgileri, trafikte bulunduğu süre boyunca ne kadar kaskolu olduğu, parça değişikliğini, kaç kez el değiştirdiği, kaza bilgileri ve en son sahibinin bilgilerini öğrenmek mümkün. İkinci el satışlarında yaşanan kötü tecrübelerden bu araç kaydı sorgulama ile müşterinin mağdur olmaması sağlanmıştır.

Kasko yaptırırken nelere dikkat edilir, etkili kasko yaptırmak nasıl olur?

kasko yaptirilirken nelere dikkat edilmeli ve kasko hesaplaması nasıl yapılır, kasko hesaplaması ve kasko fiyatları

ARAÇ KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Günümüzde poliçe ve hasar sorgulama işlemleri e-devlet aracılığıyla turkiye.gov.tr adresinden yapılabildiği gibi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)  üzerinden de Tramer aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezi SMS ile de aynı bilgilerini elde etmenize imkan tanıyor.

Palaka ile araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır, mesaj göndererek ve internetten hasar kaydı nasıl öğrenilir, ücretli ve ücretsiz hasar kaydı sorgulama yöntemleri neler..

SBM tarafından açılan sigortam 360 sitesi ile hasar sorgulamada yeni bir dönem açıldı. Kullanıcılar online olarak üye olduktan sonra bir adet sorgulama için 4 TL’lik hizmet bedeli ödeyerek giriş yapabilir ve sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

SMS ile araç hasar geçmişi sorgulamada; tek yapmanız gereken şey almayı düşündüğünüz aracın plakasını bitişik olarak yazdıktan sonra 5664’e göndermeniz. Tüm operatörler için bu hizmetin bedeli 6 TL’dir. Örneğin; (16cvb123)  > 5664

Sorularınızı yoruma bildirip anında uzmanlardan cevap alabilirsiniz..