• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  579812
  % 0,55
 • %
 • ETHEREUM
  35543
  % -1,10

Öğretmen Ne Kadar Kredi Çekebilir

Öğretmen Ne Kadar Kredi Çekebilir

Her çalışan kesimin olduğu gibi öğretmenlerin de kredi kullanma durumları olmaktadır. İhtiyaç kredisi, otomobil kredisi, konut kredisi gibi belli başlı kredi türlerinin yanında ihtiyacına göre diğer bir kredi çeşidini kullanabilmektedirler. Kredi çekmek isteyen bir öğretmenin kredi kullanacağı bankadan kredi başvurusu yapması gerekmektedir. İhtiyacı olan kredi türüne göre banka tarafından gerekli belgeler talep edilecektir. Kredi ödemesinin maaşının yarısını geçmemesi gerekmektedir.

Konut kredisi ve ihtiyaç kredisi en çok kullanılan kredilerdendir. Konut kredisi için öğretmen maaş bordrosu, nüfus cüzdan fotokopisi, ikametgah kağıdı ve tapu fotokopisi gerekmektedir. Aynı şekilde ihtiyaç kredisi için de nüfus cüzdan fotokopisi, maaş bordrosu, ikametgah kağıdı istenmekte başvuru formu ile birlikte bankaya teslim edilmektedir. Bankalara göre farklılık gösteren faiz oranları için, ilk etapta araştırma yapılıp en uygun bankadan kredi kullanılması tüketicinin yararına olacaktır.

Bahsedilen evraklar artık turkiye.gov.tr den banka da kredi başvurusunda bulunduğunuz müşteri temsilciniz otomatik olarak bu bilgilere erişebilmekte, ancak bunun için de turkiye.gov.tr yani e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra maaş anlaşmalı bankanızla çalışmanızda sizin için ayrıca faydası olacaktır. Çünkü maaş anlaşmalı bankanız genelde piyasada ki faiz oranlardan biraz daha düşük bir teklif verip size kredi kullanmanıza kolaylık sağlamaya çalışacaktır.

Öğretmen Maaşı ve Kredisi

ogretmene kredi

Tabi ki çekebileceğiniz kredi yine sizin aldığınız aylık maaşınızla doğru orantıda. Göreve yeni başlamış bir öğretmen ek dersler ile birlikte bankaya ortalama öğretmen maaşı 3100tl gelir beyan edebiliyor. Gelire istinaden ihtiyaç kredisini yaklaşık 10 katına kadar alabilirsiniz.

Öğretmenlere özel kredi teklifleri, öğretmen maaşı kaç katı kadar kredi alabilir, öğretmenler ne kadar kredi çekebilir, öğretmenlere en uygun kredi imkanı sunan bankalar hangisi ve tüm detaylar.

Bazı bankaların özellikle öğretmenler için cazip kredi faiz oranları veya kampanyaları olabilmektedir. Öğretmenler bankaların web sayfalarından ihtiyacı olan kredi türünü seçip hesaplama yaptırabilir, ödeme tablosunu görebilirler. Bankalar arası karşılaştırmaların yapıldığı web sayfaları da mevcuttur. Taksit seçenekleri ve ödeme planlarını inceleyip en uygun vadede en çok ihtiyacınız olan krediyi kullanabilirsiniz. Kredi taksit tutarının maaşın yarısını geçmeme şartı her bankadan istenmektedir. Bazı durumlarda kefil de istenebilir. Bu durumda kefil için de aynı evrakların hazırlanması gerekir.