• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  416322
  % 2,20
 • %
 • ETHEREUM
  29573
  % 1,02

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite öğrencileri de artık kredi kartı sahibi olabilmektedir. Son zamanlara üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaların sayılarında artış yaşanmıştır. Çünkü bankalar öğrencilerin arkasında maddi destek sağlayan ailelerinin olduğunu bilmekte, üstelik öğrenciler burs veya kredi de almaktadırlar. Bu nedenle bankalar öğrencileri büyük potansiyele sahip bir müşteri grubu olarak görmekte ve kredi kartı vermekte bir sakınca görmemektedirler. Ayrıca öğrencilerin çalışmaya hayatına başlamadan önce ilk kez tanışacağı banka ile çalışma hayatına devam ederken farklı bir banka ile maaş anlaşması olsa bile alışmış olduğu bankayı nadiren değiştirir. Öğrencilerin dönem-dönem ekstra paraya ihtiyaç duyduğu herkes tarafından bilinen bir konudur. Burs, kredi ve aile desteğinin yanında kredi kartı da almak isteyen öğrencilere bankalar kredi kartı vermektedirler.

Üniversite Öğrencisine Kredi Kartı

universite ogrencisine kredi karti veren tüm bankalar, üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar ve kart limitleri

universite ogrencisine kredi karti veren tüm bankalar, üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar ve kart limitleri

Öğrencilere kredi kartını her banka vermektedir. Öğrenciler nakit veya alışverişlerde kullanılmak üzere kredi kartına ihtiyaç duymaktadırlar. Sabit bir gelirleri olmayan öğrencilere kredi, burs veya aile desteği göz önünde tutularak bankalar tarafından kredi kartı sağlanmaktadır. Taksitli nakit avans kredi çeşidi en çok tercih edilen krediler arasındadır. İş Bankası’nın İşte Üniversiteli kredi kartı, bankalar tarafından öğrencilere verilmiş ilk kredi kartıdır. 18 yaşını dolduran her üniversite öğrencisi bu karttan temin edebilir. Ayrıca birçok banka özellikle aidatsız ve düşük limitte genç kartı olarak tanımladıkları kredi kartlarını öğrenci kitlelerine hedef alarak çıkarmışlardır.

aninda-kredi-karti-veren-bankalar

Öğrenci olana kredi kartı veren bankalar hangileridir, Öğrenciye kredi kartı veren Tüm Bankalar, Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar ve limitleri nedir?

İşte Üniversiteli kredi kartının üç alternatifi bulunmaktadır. Bunlar,  Temalı Visa, Temasız Visa, Aidatsız İşte Üniversiteli’dir. Aidatsız İşte Üniversiteli kredi kartının yıllık aidatı yoktur. Herhangi bir aidat kesintisi yapılmaz. Temasız Visa’nın yıllık aidatı 20 TL, Temalı Visa’nın yıllık aidatı ise 25 TL’dir.

en-iyi-ogrenci-kredi-karti-hangisidir

Aidatsız olan kredi kartı maximun avantajlarının tamamından faydalanmaktadır. Maximun üyesi olan işyerlerinden taksitli alışverişler yaparak maxipuan kazanabilmektedirler. Ayrıca Garanti Bankası’nın Bonus Genç kredi kartı da yine üniversite öğrencilerini hedef alarak çıkartmış olduğu aidatsız kredi kartıdır.