• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  579645
  % 0,59
 • %
 • ETHEREUM
  35542
  % -1,07

Maaş Avans Hesabı Nedir

Maaş Avans Hesabı Nedir

Maaş hesap avansları, hazırda bulunan bir krediniz gibi düşünebilirsiniz. Maaş anlaşmalı olduğunuz bankanın müşterilerine belirlenmiş limit dahilinde hesabınızda paranız bittiği zaman eksi hesaba düşerek ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir hesap türüdür. Avans hesaplar sayesinde, banka kartınızda nakit paranız yokken bile para çekebilmenize ve alışveriş yapabilmenizi sağlamaktadır. Maaş avans hesabı, vadesiz hesabınıza bağlıdır ve kredili mevduat hesabıdır.

Acil nakit gereksinimleriniz için hesabınızda para olmadığında Maaş Avans hesabınızdan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Çekeceğiniz bu nakit avanslarda, sadece kullandığınız tutarı ve günü için faiz ödemeleri yapmaktasınız.

Maaş avans hesabına nasıl sahip olabilirim?

Maaş avans hesabına sahip olmak için herhangi bir banka üzerinde maaş banka kartınız olması gerekmektedir. Maaş avans hesabına, şubelere giderek veya internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz, yaptığınız başvurular sonucun da 3 ila 5 iş günü içerisinde sizlere geri dönüş sağlanacaktır. Genellikle aynı gün içerisinde sonuçlanır. Eğer maaş hesabınızın olduğu bankaya ya da bir başka bankaya gecikmeli bir borcunuz yoksa yani banka için risk teşkil etmiyorsanız aynı gün içerisinde sonuçlanır.

maas-avans-hesabi-nedir

Bankalar genellikle maaş anlaşması yaparken sizlerden avans hesap açılma talimatı içeren imza almış olabilir ve genelde alıyorlar. Maaş avans hesabı önceden ön onay alıp daha sonra sizlere teklif sunabilir yada siz teklif ettiğiniz zaman ön onaylı avans hesabınızı hemen aktif edebilirler.

Bu hesabın ne gibi kolaylıkları ve faydaları vardır?

Hesabınızda para olmadığı zaman, hem acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de alışveriş yapabileceksiniz. Tabi, her maaş avans hesabının da belirli limitleri bulunmaktadır. Bu limitler maaş avans hesabını karşılayacağınız banka tarafından belirlenmektedir. Genellikle mevcut maaşınızın %80 oranında açılır. Ortalama memur maaşı alan birisi 2500tl maaş aldığını kabul edersek açabileceği rakam en fazla 2000tl olur. Özel sektörde çalışanlar ise ortalama 1000tl avans hesap açabilir.

Acil Para Lazım

Bu avans hesapları sadece maaş aldığınız banka ile sınırlı kalmayıp kredi çektiğiniz zaman bir kredi taksit tutarına denk gelecek şekilde de avans hesap açılımı olabiliyor.

Aynı zaman da bu Maaş Avans hesapları ile her türlü bankacılık işlemlerine sahip olabileceksiniz. EFT, Havale, Fatura ve kredi ödemesi gibi tüm işlemlerinizi bu kartlar üzerinden yapabilme ayrıcalığına sahip olacaksınız. Aynı zaman da Maaş avans hesapları üzerinden elektrik, doğalgaz, su faturaları da dahil tüm faturalara otomatik ödeme talimatı verebilir ve zamanında ödenmesini sağlayabilirsiniz.

garanti bankasi ihtiyac kredisi fiaz oranları, garanti bankasi ihtiyac kredisi ne kadar, garanti bankasi ihtiyac kredisi faizler

garanti bankasi ihtiyac kredisi fiaz oranları, garanti bankasi ihtiyac kredisi ne kadar, garanti bankasi ihtiyac kredisi faizler

Maaş avans hesabınıza borcunuz varken, vadesiz hesabına herhangi bir para girişi olduğunda otomatik olarak krediyi kapatır ve borcunuz silinir. Ayrıca kullandığınız bu krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işlemektedir.

Avans hesap faiz oranları ortalama %2,02’dir. Avans hesabınızdan 100 TL’lik işlem yaptığınız da günlük sadece 0,08krs faiz ödemesi yaparsınız.