• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  607216
  % 1,81
 • %
 • ETHEREUM
  40535
  % 1,63

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi notunuz, kısaca kkb skoru banka içinde gereken her türlü hizmeti sağlamak adına yararlılık gösteren bir argümandır. Bunu belirleyecek olan birçok etken vardır. Bunların başında ise sizin kredi kartı kullanım durumunuz, bireysel kredi çekimi gibi birçok nokta etkili olmaktadır. Aynı zamanda son 5 yıl içinde kapanan bir krediniz varsa bu durum da dâhil edilmektedir. Bankaların bunlara önem vermesinin nedeni ise kişilerin daha iyi hizmet almasında ve bankaların mağdur olmamasında önleyici bir etken olarak bulunmasıdır. Alışkanlıklarınız ve söz konusu ödemeleriniz mutlaka yararlılık göstermelidir. Kredi notumu nasıl öğrenebilirim sorusu içinde sizlere yardımcı olacağız.

Kredi notu nasıl etkilenir?

Kredi notumu nasıl öğrenebilirim, ilk olarak çalışmakta olduğunuz bankanız size bu konuda hizmet sağlayacaktır. Bankanızda görev yapan Bireysel Müşteri Temsilciniz kredi notu sorgulama için en doğru tercih olur. Çünkü ücretsiz kredi notu öğrenmek için pek fazla alternatifiniz olmayacak. Söz konusu kredi talebi için bankaların sizden istediği bu notun sorgulanması yine kredinin çekilmek istendiği banka tarafından sunulacaktır. Kredi notu uygulamasında en etkili çözüm ise sizin için durumun son yıllarda yaptığınız tüm işlemlerin rahatlıkla kullanılmasını sağlamaktan ileri gelecektir. Değerlendirilen her türlü kredi noktası içinde ek kredi notuna ve ek gelire de ihtiyaç olacaktır.

kredi-notu-nasil-yukseltilir

Kredi notumu öğrenmek istiyorum peki nasıl? Kredi notu öğrenmek için kredi notumu nasıl öğrenebilirim sorusunun yanıtını aramaktayız. Bu açıdan sizlere yardımcı olmak adına tüm bankalardan çok küçük bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenme şansınız bulunurken, aynı zamanda GSM şirketleri de bu konuda önemli hizmetler vermektedir. Kredi notu kapsamında yararlılık sağlayan bir diğer durum ise kredi notum kaç? sorusuna yanıt veren Findeks sayesinde bu notu öğrenmenizdir.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra peki kredi notunu nasıl yükseltebilirsiniz? Bankacılık işlemleriniz için oldukça öneme sahip olan bu kredi notu yükseltmenin birkaç ana temel kuralları var. Bu konuyla ilgili sizler için detaylı bir yazı hazırlayıp aşağıda ki Kredi Notu Nasıl Yükselir yazısını inceleyebilirsiniz.

kredi-notu-nasil-yukselir

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

0-500: Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür. Acilen yükseltme yapılması gerekir.

500-800: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. Varsa üzerinize tapu, senet yada memur, emekli bir tanıdık ancak öyle kredi alabilirsiniz.

800-1100: Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur.  Bir kaç düzenli ödeme yaparak daha da iyi hale gelebilir.

1100-1400: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. Dilediği bankadan gelir durumuna göre kredi alabilir.

1400 ve üzeri: Tüm bankalardan kredi kullanabilen ve düşük faiz ile kredi alabilen gruptur. Bankalar dış borçlarını kapamak için düşük faizli kredi teklifleri bulunabilir veya normal kredi başvurunda düşük faizli teklifler sunabilir.

Aklınıza takılanları Soruları Yoruma yazın uzman bankacılar tarafından en hızlı ve doğru bir şekilde yanıt alın.

YORUMLAR YAZ
 • halil5 sene önce
 • Merhabalar iyi çalışmalar.

  Memurum 5.000 tl maaşım var 2013 ylında kara listeye girdim, şu an findeks puanım 700 ama halkbankasında 1100 görunuyor, devam eden bir kredim var gecıkmem yok , 9 aydır düzenli oduyorum banka sicil affı ile kredi cekebilir miym

  • Milliyet Finans5 sene önce
  • Merhaba Halil Bey,

   Mevcut duruma göre kredi çekebilirsiniz ancak tanıdık bir bankacı bulun şube bölge onayı ile kredinizi onaylayabilir, yada devam eden kredinizi kapamak koşuluyla ihtiyacınız kadar kredi çekip vadesini uzatacak bir kredi çekebilirsiniz. İkinci söylediğim sizin için daha mantıklı görünüyor.

   Başvuruda bulunduktan sonra tekrar bize bilgi verin olumsuz sonuçlar alırsanız birebir ilgilenelim.

   Teşekkürler.