• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  332192
  % -5,41
 • %
 • ETHEREUM
  18268.92
  % -10,86

Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunuz tüm bankalar ile finansal işlemlerinizi yerine getirmenizde en büyük aracınız olacaktır. Bu nedenle mutlaka kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmanız gereklidir. Kredi notu tüm bireylerin bankalar üzerinden kuracakları ve kullanmaktaki her türlü işlemin sicillerine yansıması durumu olacaktır. Buradaki notu öğrenme amacınız ise her bankada ne kadar kredi çekme olanaklarınızın bulunması olacaktır. Yeni bir sicil oluşturamayacağınız gibi var olan sicilinizi silmeniz de mümkün değildir. Ancak içerisinde bulunan tüm işlemleri iyileştirme durumunuz da mümkündür. Söz konusu alanda ise sizin tüm bankasal faaliyetlerin rahat ilerlemesine yardımcı olacak noktalar vardır.

Kredi çekmek için ilk olarak tüm bankaların bakacakları alan kredi notu sorgulama noktası olacaktır. Bu ise sizin uzun yıllar boyunca bankalar ile aranızda olan tüm faaliyetleri gösterecektir. Bu not sorgulaması sonucunda yararlılık gösteren noktalarınız bulunuyorsa, durumunuz daha kolay ilerleyecektir. Ancak sorun varsa ve bu not son derece düşük ise kredi notunuz dâhilinde bu hizmetten yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Nedeni ise bankalar için risk taşımanız gerekçe olacaktır.

kredi-notu-ve-kredi-kampanya-haberleri-sitesi

Kredi notlarına etki eden unsurlarla ilgili kısaca değinmek gerekirse bunlar kredi kullanım sıklığınız, kredi kartı sayınız ve kredi/kredi kartı ödemelerinizde ki düzenliliktir. Özellikle kredi ve kredi kartı ödemelerinizde ki düzenlilik kredi notunuzu çok büyük oranda olumlu ve olumsuz yönde etki eden unsurlardır. Bunun yanı sıra eğer ki kredi notunuz düşükse her yeni kredi ve kredi kartı başvurusu bu puanı daha da olumsuz hale getirecektir. Bu yüzden kredi notu sorgulama yaptıktan sonra kredi notunuz eğer düşük ve bankalar kredi veya kredi kartı çıkma olasılığınız düşük hatta çıkmıyorsa kredi notunuzu yükseltmeden yeni başvurular yapmayınız. Her zaman için güncel kredi notunuzu bilmenizde fayda olacaktır. Bunun için Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim konusuna göz atabilirsiniz.

kredi-notumu-nasil-ogrenebilirim

Kredi notunu hazırlıklı olarak ortaya koymak ve tam anlamı ile hizmet alımını sağlamak içinde kredi notu sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirisiniz. Bu durum içinde bireysel kredi çekiminiz, kredi kartı kullanımınız, mevduat hesabı kullanımız gibi birçok nokta da etkili olacaktır. Günlük olarak yapmış olduğuna işlemlerin dâhil edilmesi durumu da mümkün olacaktır.

Bankalar ve finans dünyası için oldukça öneme sahip olan kredi notunu nasıl yükseltebilirsiniz? Findeks kredi notu öğrenme ve yükseltme yolları nelerdir? Kredinizi sorunsuz çekebilmek ve bankalarda ki sicilinizi iyi yapmak için izlenmesi gereken yollar nelerdir hepsi Kredi Notu Nasıl Yükseltilir yazımızda.

kredi-notu-nasil-yukselir

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

0-500: Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür. Acilen yükseltme yapılması gerekir.

500-800: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. Varsa üzerinize tapu, senet yada memur, emekli bir tanıdık ancak öyle kredi alabilirsiniz.

800-1100: Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur.  Bir kaç düzenli ödeme yaparak daha da iyi hale gelebilir.

1100-1400: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. Dilediği bankadan gelir durumuna göre kredi alabilir.

1400 ve üzeri: Tüm bankalardan kredi kullanabilen ve düşük faiz ile kredi alabilen gruptur. Bankalar dış borçlarını kapamak için düşük faizli kredi teklifleri bulunabilir veya normal kredi başvurunda düşük faizli teklifler sunabilir.

kredi-notu-nasil-yukseltilir

Kredi notu hakkında aklınıza gelecek tüm sorularınızı yoruma yazın uzman bankacılar sorularınızı anında yanıtlasın. Kredi notunun nasıl yükseleceği, kredi notunuzun kredilere nasıl etki edeceği ve gelirinizin notu nasıl yükselteceği gibi aklınıza gelecek tüm sorulara anında yanıt alabilirsiniz.