• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  605906
  % 1,90
 • %
 • ETHEREUM
  40531
  % 1,69

Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım

Günümüzde bankacılık sistemi belirli şartlar ile kredi vermektedir. Bu şartlar ise her iki tarafı da güvence altına alan etkiler bulundurmaktadır. Söz konusu etkileri ise kişilerin ve kurumların rahatlıkla finansal faaliyetlerini yerine getirmesini sağlamaktadır. Bankların kişilere belirli şartlar ile kredi vermesi durumu için amaçlanılan belirli faaliyetler vardır. Bunların başında ise ödemelerinde zorluk yaşayacak olan kişilerin belirli güvenceleri bankalara iletmesi gereklidir. Ancak karşılığında kredi çekemiyorum ne yapmalıyım sorusunun yanıtı aranmaktadır. Bu soru için öncelikli olarak ilk adım nakit para ihtiyacınızın ne denli yüksek olduğu olacaktır.

Kredi çekemiyorum ne yapmalıyım sorusunun ilk yanıtı ise aracı kuruluşlardan yararlanmaktır. Kişilerin kredi olanaklarına bakış açısı sorunlu olması nedeniyle insanların ödemelerinde düşüş yaratılması durumu ise etkili adımları daha ileri noktalara taşıyacaktır. Ödeme zorluğu yaşayan kişilerin nakit ihtiyaçları için kredi çekebilmelerini sağlayan bir diğer adım ise üzerlerine bulunacak olan gayrimenkul değerlerin ipotek edilmesidir. Bu durumların da bulunmadığı noktalarda kefillik işlemleri de kişilerin ödemelerinde etkin olacaktır. Çünkü bankalar kişinin kredi çekme aşamasında ilk olarak kredi notunu sorgulamaktadır. İlk olarak bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bankada bireysel müşteri temsilcisiyle görüşerek kredi notunuzu öğrenmeniz en doğru adım olacaktır. Ardından eğer ki kredi notunuz düşükse bunu nasıl yükseltirim soruna yanıt aramanız gerekiyor.

nasil-kredi-cekerim

Öncelikle kredi çekemiyor olmanızın birkaç nedeni olabilir bunlar kredi siciliniz bozuk olduğundan çekemeyebilirsiniz ancak bazı dönemlerde kamu bankaları yine kamu yararına kredi sicili bozuk olanlara başka bankalarda bulunan kredilerinizi kapatmak koşuluyla kredi puanı düşüklere kredi imkanı sunarak, kredi siciliniz bozuk olana kredi veren bankaları araştırıp bu kısa süreli kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede kredi siciliniz bozuk olsa da kredinizi çekebilirsiniz. Yine başka bir durum ise gelir ve ödeme yetersizliği. Bunun için maalesef ki kredi siciliniz iyi olsa bile krediniz riskli olacağından hiç bir banka kredi vermez. Böylesi bir durumda yapmanız gereken başka gelirleriniz varsa (aynı çatı altında yaşayanların anne, baba, kardeş, eş, kira geliri vb..) gelirlerini gösterebilir. Yada bir tanıdığınızın size kefil olmasına ikna edebilirsiniz. Yada varsa ipotek edebileceğiniz tapu, arsa, senet vb. ürünleriniz bunlar ile kredi çekebilirsiniz.

senetle-kredi-veren-bankalar

Kredi ödemesinde zorluk yaşayacak olan kişilere bankalar kredi vermezler. Kredi çekemiyorum ne yapmalıyım sorusu içinde kişilere öneriler sunmaktayız. Özellikle kefil ve ipotek yöntemi ile rahatlıkla kredi alımlarını sağlamanız mümkün olacaktır. Bunlarda etkinlik ise söz konusu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında son derece yüksek etkilerin ortaya konmasıdır. Kayıtlı borçların ödenmesi için sizin adınıza başkasının kredi çekmesi yöntemini de sağlayabilirsiniz. Bunun için Senetle Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Bankalardan siciliniz kötü olmasından dolayı kredi ve kredi kartı alamıyorsanız bu konuyla ilgili banka sicil affı ne zaman olacak? Kredi siciliniz ne zaman affı çıkacak konusuna göz atabilirsiniz.

kredi-sicil-affi

Ayrıca kredi çekemiyorsanız eğer alternatif olarak kredinizi sizin yerinize çekip sizin yine ödeyeceğiniz aracılık eden kurumlarda bulunmakta. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin konusuna göz atabilirsiniz.

Bankalarda kredi alamayanlar için aracı olarak kredi çıkartan firmalar ve komisyonla kredi veren yerler Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin çağrısıyla kredi çekemeyenlere kredi aracılık hizmeti sunmakta.

Bankalarda kredi alamayanlar için aracı olarak kredi çıkartan firmalar ve komisyonla kredi veren yerler Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin çağrısıyla kredi çekemeyenlere kredi aracılık hizmeti sunmakta.

Kredi başvurularında aldığınız yanıtları yorumda yazın uzman bankacılar size nasıl kredi çekebileceğinizi söylesin.

YORUMLAR YAZ
 • Sabri TÜRKMEN4 sene önce
 • Mrb iyi akşamlar nasılsınız benim 2015 yili temmuz ayinda tüketici kredisi vardi o ay itibari ile ödeme zorluk çektim fakat 2016 yili ekim ayinda tüketici kredisi kapattim ondan ziyade kredi kartina da borcum vardi onu ayni yilin temmuz ayinda yapilandirma yaptim düzenli ödememe rağmen bir türlü tekrar kredi alamıyorum yapilandirma yaptiktan ve borcumu kapattiktan sonra bir kaç bankaya gittim kredi başvurusu için yapilandirma görünüyor diye verilmedi yanliz ben bu yapilandirmayi yapmadan önce 90 günlük surem geçmemişti kara listeye girdim mi girmedim mi bilmiyorum tekrar nasil kredi cekebilirim ve affdan nasil yararlanabilirim

 • Murat S4 sene önce
 • Puan olarak 1000 üzerinde ancak icra gözüküyor hakkımda kredi çekmek için ne yapmayılım?

  • Milliyet Finans4 sene önce
  • Merhaba,

   1000 üzerine kredi çekmeniz zor olacaktır, çekebilseniz dahi faizler yüksek olarak kullanabilirsiniz. Hakkınızda icra ile ilgili icra müdürlüğünden bilgi alıp icrayı düşürüp ancak bu şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.