• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  333330
  % -5,00
 • %
 • ETHEREUM
  18398.55
  % -10,15

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yeni bir araba aldınız ve kasko yaptırmak istiyorsunuz. Kasko yaptırırken nelerin önemli olduğunu ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini mutlaka araştırmak gerekiyor. İlk olarak sigorta şirketinin iyi seçilmesi en önemli konudur. Bunun için araştırma yapıp şartları ve fiyatı en uygun kasko şirketi ile anlaşılmalıdır. Prensip sahibi, poliçede her detayın belirtildiği titiz firmaları seçmeniz tavsiye edilir. Fiyatları değerlendirirken sigorta teminatlarına ve ödenecek miktarlara özellikle dikkat etmek gerekir. Primi düşük olan bir sigortanın teminatlarının nasıl olduğu incelenmelidir.

Poliçe çok iyi okunmalı, grev, lokavt, sel, deprem gibi teminatların poliçede olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kasko prim ödeme tarihini 15 gün geçirmeniz halinde sigorta teminatınızın durdurulacağını bilerek ödeme tarihlerinize dikkat edin. Kasko poliçesinin enflasyona endeksli olup olmadığının kontrolü de önemlidir. Aracınızın piyasa değeri ile kaskoda belirtilen değerinin aynı olup olmadığı gözden kaçırılmamalıdır. Çünkü hasar halinde aracınızın özellikle perte çıkması halinde aracınıza kasko yaptırırken piyasa değerinin altında teminat girildiyse eğer alacağınız ücret bu doğrultuda olur ve zarar edebilirsiniz.

Kasko Hesaplama ve Fiyata Etki Edenler

kasko sigortasi dikkat edilecekler, araç kaskosu yaprırken nelere dikkat etmeliyiz, kasko nedir ve nasıl hesaplanır

kasko sigortasi dikkat edilecekler, araç kaskosu yaprırken nelere dikkat etmeliyiz, kasko nedir ve nasıl hesaplanır

Bunların yanı sora aracın kaza halinde sadece sanayilerden mi yaptırılacağı yada sadece servisten mi yaptırılacağı yada sanayi ve servis ikisi de dahil olarak mı kaza onarımı yaptırılacağına dikkat edin. Aracınızın başka bir şehirde kaza yapması halinde çekici hizmetinin nelerle sınırlı olduğu önemlidir. Örneğin ikamet ettiğiniz il Kayseri ancak siz kazayı Rize de yaptınız eğer çekici hizmeti en yakın sanayi veya servis olursa o şehirde aracınızı yaptırmak zorunda kalırsınız bu da size ekstra külfet yaratır. Özellikle çekiciyi dilediğiniz yerde yaptırmak olarak yaptırmanızda fayda var.

Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama, sms ile araç hasar kaydı nasıl sorgulanır tüm detaylar..

 

Yine bir diğer can alıcı detay aracın kazalı olduğu süre boyunca araç kiralaması. Bu araç kiralama süresi oldukça önemlidir eğer aracınız uzun süre tamirde kalırsa araç kiralama süreniz uzun olursa sizi araçsız bırakmayacak ve aracınızı alana kadar ücretsiz araç kiralamış olacaksınız.

Aracınıza kasko sigortası yaptırırken nasıl hesaplama yapılmalı ve kasko yaptırırken nelere dikkat edilmeli hangi hususlar önemlidir? Kasko yaptırılırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Poliçe kapsamında olan araç parçalarınızı mutlaka kontrol edin. Çünkü herhangi bir hasar durumunda teminat altındaki parçalara sigorta ödeme yapacaktır. Hasarsızlık indirimine dikkat edilmeli. Hasarsızlık indirimine hak kazananların indirimin poliçeye yansıtılıp yansıtılmadığı kontrol edilmelidir. İhtiyari mali mesuliyet limitine dikkat edilmelidir. Kaza anında karşı tarafa verilen hasarı karşılayabilmeniz ihtiyari mali mesuliyet limitinizin yeterli olması ile mümkün olacaktır. Poliçede anahtar kaybı teminatının olup olmadığı da kontrol edilmelidir. İkame araç teminatının da olması sizin yararınıza olacaktır.

Aracınıza yaptırdığınız Kasko ile ilgili sorularınızı yoruma iletin uzman sigortacılar size cevap versin, ayrıca daha uygun kasko teklifleri de alabilirsiniz..