• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  333044
  % -5,03
 • %
 • ETHEREUM
  18398.07
  % -10,07

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK VEREN KURUM VE KURULUŞLAR

Gün geçtikçe kadınlar daha çok bilinçlendi ve bilinçlenmeye devam ediyor. Çalışan kadınlar hem maddi, hem manevi anlamda daha özgür bir ortamda yaşama imkânlarını kendilerine sunuyor. Kadınların çalışmasıyla ülkenin ekonomik, politik, sosyal anlamda daha çok kalkınacağının farkında olan bazı kurum ve kuruluşlar, kadınları destekliyor ve maddi yardım yapıyor. Hiç paranız olmasa bile devletten veya özel kuruluşlardan alacağınız destekler krediler ile hayalinizdeki işi gerçeğe dökebilme imkânı ellerinizde.

Hibe kredisi düşünenler için diğer bir hibe kredisi konumuza da göz atmanızda fayda var.

hibe kredisi nasıl alınır? hibe kredisi stratejileri nelerdir, hibe kredisi ne şartlarda alınır, hibe kredisi ne kadar

Yerli Kurumlar

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, Kosgeb (kadınlara %10 daha fazla hibe veriliyor), Garanti Kadın Girişimci, Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği, Tobb Kadın Girişimciler Kurulu

Yabancı Kurumlar

İletişim Ağı Girişimi, Cinsiyet Eşitliği İçin UNIFEM Fonu, Coca Cola vakfı, Bayanlar PeacePower vakfı, Bill ve Melinda Gates vakfı, SIYANDA Adalet Enstitüsü Ulusal Adalet Bölümü ABD Ontario Kadın Müdürlüğü, Ford vakfı, Mama Cash, Barış Rüzgârı vakfı, Tides vakfı, Stephen Lewis vakfı

Kadın girişimcilere destek kredisi sadece kredi anlamında destek alabileceğiniz yazımıza bakınız.

Kadın girişimcilere devlet destek kredisi nasıl alınır? Kadın girişimcilere destek veren kurumlar ve kuruluşlar hangileri? Devlet desteği ile kosgeb nasıl alınır..

KOSGEB

Kosgeb sanayi bakanlığına bağlıdır ve verdiği desteklerden imalat ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler faydalanabilir. Kosgeb’ten yararlanmak için veri tabanına kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kurulan TOBB tarafından yürütülen “Yurt İçi Fuar Katılımında Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi” kapsamında, kadın girişimciler kendi ürettikleri mal ve hizmetleri tanıtırken fuar esnasında başka girişimcilerle tanışma fırsatı buluyor ve bunu lehine çevirebiliyor.

Kadın girişimcilere ve genç girişimcilere destek veren önemli yerli ve yabancı kuruluşlar ve işadamları, kadın girişimcilere destek verek bankalar ve devletin hibe projeleri..

Genç girişimciler için projeler nasıl üretilir ve genç girişimci kredisi nasıl alınır?

Genç girişimcilere destek kredisi ve genç girişimciler devlet desteği kredileri

KADIN GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ  (KAGİDER)

KAGİDER tarafından; kadınlara yönelik olarak “İşimi Kuruyorum” ve “İşimi Geliştiriyorum” adlı tescilli eğitimler verilip, umut vaat eden girişimci kadın adaylarının hazırladıkları ve değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan iş kurma projelerine yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanıyor.  Bu projeler arasından 6 proje seçiliyor ve 6 ay süreyle projeleri dahilinde çeşitli ihtiyaçlarını KAGİDER desteği ile gerçekleştirebiliyor ve KAGİDER üyelerinden ücretsiz danışmanlık alıyorlar.

Tüm sorularınızı yorum yazın uzmanlarımız yanıtlasın..