• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  323339
  % -0,98
 • %
 • ETHEREUM
  17807.89
  % -1,11

Hibe Kredisi Nasıl Alınır

Hibe Kredisi Nasıl Alınır

Hibe kredisi alarak kendine küçük ölçekli bir işyeri kurmak isteyenler, KOSGEB hibe ve kredi desteğinden faydalanabilmektedir. Kendi işinin patronu olarak iş hayatına devam etmek isteyenler KOSGEB’in vereceği kredileri kullanarak bu amaçlarına ulaşabilmektedir. KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı ile 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği alınabilmektedir. KOSGEB iş yeri açmadan önce ödeme yapmamakta, iş yeri açılıp harcamalar fatura edildikten sonra destek olmaktadır. Yani öncelikle alabileceğiniz kredi kadar paranızın olması ve bunu harcamanız gerekecek.

KOSGEB, kurulacak işletmenin ofis malzemeleri ve bir yıllık işletme giderlerini karşılamak için 50.000 TL geri ödemesiz hibe desteği vermektedir. İşletme açmak isteyen kişi ilk olarak işletmesini açmakta ve harcama faturalarını KOSGEB’den almaktadır. Bunun yanında 100.000 TL’ye kadar faizsiz hibe kredisi de vererek yeni girişimcileri desteklemektedir. KOSGEB’den destek almak isteyen girişimcinin eğitimlere katılabilmesi için bir proje ile gitmesi gerekmektedir. Projesini detaylı anlatmalı ve yetkilileri ikna etmelidir.

Kosgeb Desteği İle Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe ve Kosgeb destekli girişimcilik kredileri şartları nelerdir, hibe kredileri nasıl alınıyor, kredinin alma şartları nelerdir ve hangi sektörlere kredi veriliyor.

hibe kredisi nasil alinir 2016

Kosgeb ile kredi nasıl alınır, hibe ve kosgeb kredi şartları nelerdir, kosgber ile nasıl hibe kredisi alınmakta

Ayrıca sadece KOSGEB ile hibenin yanı sıra devletin yeni desteklediği kredi modelleri de bulunmaktır. Bunlar Genç Girişimci Kredisi, Kadın Girişimcilere Destek Kredisi gibi çeşitli girişimci destek kredi ve hibeliride bulunmaktadır. Size en uygun kredi ve girişimci modelini seçerek detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Genç girişimcilere destek kredisi ve genç girişimciler devlet desteği kredileri

Genç girişimcilere destek kredisi ve genç girişimciler devlet desteği kredileri

Kendi iş yerinizi açmadan önce KOSGEB in eğitimlerine katılmanız gerekiyor ve ardından işiniz ile ilgili bir proje hazırlamanız gerekmekte. KOSGEB projenizi uzmanlardan destek alarak da hazırlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili KOSGEB iş yeri açma kredisi proje hazırlayanlar bulunmakta ve açacağınız iş ile ilgili projeye onay verecek yetkilileri daha iyi ikna edecektir. Bu nedenden dolayı projenizi uzmanlarla birlikte hazırlamanızda fayda olacaktır.

Kadın girişimcilere devlet destek kredisi nasıl alınır? Kadın girişimcilere destek veren kurumlar ve kuruluşlar hangileri? Devlet desteği ile kosgeb nasıl alınır..

Kadın girişimcilere devlet destek kredisi nasıl alınır? Kadın girişimcilere destek veren kurumlar ve kuruluşlar hangileri? Devlet desteği ile kosgeb nasıl alınır..

KOSGEB’in dönemsel açtığı girişimcilik eğitimlerini başarı ile bitirenlere belge verilmekte, bu belge ile birlikte açılacak işletmenin giderleri KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. Eğitim sonrası hazırlanan iş planı ile değerlendirme süreci başlar. Projeniz desteğe uygun görüldüğü takdirde KOSGEB tarafından veri tabanına kaydedilir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra işletme giderlerini KOSGEB’e bildirme zorunluluğu vardır. Yapılan harcamaların faturalandırılması ve faturaların KOSGEB’e bildirilmesi gerekmektedir. Böylece girişimci yapılan harcamaları geri alabilecek ve geri ödemesiz hibe kredisi ile borç altına girmemiş olacaktır.