• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  333889
  % -4,84
 • %
 • ETHEREUM
  18398.35
  % -10,23

Hibe Kredisi Nasıl Alınır ve Stratejileri Nelerdir

Hibe Kredisi Nasıl Alınır ve Stratejileri Nelerdir

Hibe kredisi almak ve kendi işinin patronu olmak isteyenlerin sırası ile gerçekleştirmesi gereken şartlar bulunmaktadır. KOSGEB, girişimcilere 50.000 TL’ye varan geri ödemesiz hibe desteği vermekte ve kendi işini kurmak isteyenlere büyük destek olmaktadır ve kredi verilir. Ödemenin yapılma aşamasına kadar izlenmesi gereken yol KOSGEB tarafından açık ve net ilan edilmiştir. İlk olarak KOSGEB’in dönemsel olarak açtığı uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna kayıt olmak gerekmektedir. Kursa başvuru yapmadan önce iş yeri projesi ile ilgili bir doküman hazırlanmalı, projenin detayı yetkililere anlatılmalıdır.

Hibe Kredisi Stratejileri Nelerdir?

Toplamda 70 saat süren ücretsiz girişimcilik kursunu başarı ile bitirenlere belge verilmekte ve bundan sonra ikinci aşamaya geçilmektedir. Örgün eğitim gören kursiyerlerin 56 saat eğitim almaları da yeterli görülmekte ve belgeleri verilmektedir. Eğitimlerin hangi tarihlerde verileceği kosgeb.gov.tr adresinde açıklanmaktadır. İkinci aşamada iş planı hazırlanmalıdır. İş planı KOSGEB desteğinde çok önemli bir yer tutmaktadır. İşletmenin faaliyetleri ile ilgili planda detaylı bilgi verilmelidir. Üçüncü aşamada iş planı ile birlikte KOSGEB’e hibe destek için başvuru yapılır. Kobi beyannamesi de doldurulduktan sonra geriye evrakların asılları ve fotokopileri ile vergi levhasının fotokopilerinin KOSGEB’e teslim edilmesi kalmaktadır.

Yine girişimcilik ile ilgili diğer konulara da göz atmanızda fayda var, Milliyet Finans olarak derlemiş olduğumuz girişimcilik olarak alanileceğiniz hibe türleri ve bunlar hakkında detaylı bilgiler için Hibe Kredisi Nasıl Alınır? yazımıza bakılabilir.

hibe kredisi nasıl alınır, hibe kredisi şartları nelerdir, hibe kredisi stratejisi nasıl olmalı

hibe kredisi nasıl alınır, hibe kredisi şartları nelerdir, hibe kredisi stratejisi nasıl olmalı

Kendi işinin patronu olmak isteyenler için hibelerin yanı sıra girişimci krediler de bulunmakta, bununla ilgili olarak da Genç Girişimcilere Destek Kredisi yazımızı kontrol edebilir.

Kosgeb başvuru ve kosgeb tevşik kredileri nasıl alınır, kosgeb hibe kredileri nasıl başvurulur, devletten hibe kredisi nasıl alınır ve kosgeb hibe kredi şartları nelerdir.

Kadın girişimcilere destek kredisi veren kurum ve kuruluşlar hakkında yazılan yazımıza bakabilirsiniz.

Daha önce 30.000 TL olan hibe destek son düzenleme ile 50.000 TL’ye çıkartılmıştır. İşletme açıldıktan sonra faturalar KOSGEB’e bildirilmekte, ofis malzemeleri ve bir yıllık işletme giderleri dahil olmak üzere ödeme yapılmakta ve işletme borç altına girmeden açılabilmektedir.