• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  579465
  % 0,31
 • %
 • ETHEREUM
  35513
  % -1,26

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Hangisidir

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Hangisidir

Sizler için öğrenciye kredi kartı sağlayan bankaları ve avantajlarını araştırdık. İhtiyaçlarınız doğrultusunda listemizde verdiğimiz kartları okuyarak kendiniz için en iyisine karar verebilirsiniz.

İŞ BANKASI-İŞ’TE ÜNİVERSİTELİ

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kredi kartıdır. İlk yıl banka sizden kart ödemesi almaz. Borç gecikme oranı %2.62’dir. Öğrencilere tanımlanan limit genelde 400 tl olmakla birlikte iş’te üniversiteli kredi kartınız MaximumCard özelliği taşımaktadır. Yani televizyonlarda gördüğümüz tüm MaximumCard özelliklerinden öğrencilerimiz de faydalanabilmektedir. Anlaşmalı işyerlerinden yaptığınız alışverişlerden MaxiPuan’lar kazanacaksınız. İş’te üniversiteli kredi kartını cazip kılan bir diğer özelliği müzekart destekli olması. Kartı aldığınız ilk bir ay boyunca Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı tüm müzeleri ücretsiz olarak gezebileceksiniz. Kartın bir yıllık kullanımından sonraki yıllık 20 tl’dir.

ogrenciye kredi karti veren bankalar hangileridir, üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar

ogrenciye kredi karti veren bankalar hangileridir, üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar

TEB-üniversiTEB

En çok tercih edilen ikinci karttır. Gecikme faizi %2.60. Limit 300-500 tl arasında değişiyor ve aylık ödemelerinizin düzenli yapılması halinde limit arttırımı talebinde bulunabiliyorsunuz. Teb BonusCard bünyesindedir ve tüm bonus kampanyalarından öğrencilerimiz de faydalanabiliyor. Bu kart ile bonus anlaşmalı işyerlerinden haftaiçi yapacağınız 50 TL’lik alışverişine hafta sonu gideceğiniz sinema ya da tiyatro biletinin %50’sini TEB karşılıyor! Yıllık kart ücreti 6.9 TL’dir.

ZİRAAT BANKASI-GENÇ BANKKART

Devletten kyk bursu ya da kredisi alıyorsanız bu kartın temini için yapmanız gereken tek şey erhangi bir ziraat şubesinde gidip başvuruda bulunmak. Talebiniz onaylandığında aynı kartta hem kredi kartınız hem bursunuz bulunacaktır. Ziraat bankası lisans ve önlisans öğrencilerine 500 tl limit, yüksek lisans öğrencilerine 800, doktora öğrencilerine 950 tl limit sağlıyor.  Ayrıca 5 yıl boyunca kart ücreti ödemeyeceksiniz. Bu 5 yılın sonunda yıllık kart ücreti 15TL olacak.

kredi-karti-kullanirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

AKBANK-AXESS EXİ26

Bu kartta ilk yıl kart ücreti bulunmuyor sonrasındaki yıllık ödeyeceğiniz tutar 20 TL oluyor. Ödemelerinizi geciktirdiğiniz takdirde uygulanan faiz tutar %2.80 oluyor. Bankanın şartı axess exi26’ya başvururken 26 yaşını geçmemeniz gerektiği. Kart bünyesinde tüm Axess özelliklerini barındırıyor. Yani axess kampanyalarından faydalanabilir ve chippara kazanabilirsiniz.  Diğerlerinden farkı bir kerede yaptığınız harcamayı sonradan taksitlendirebiliyor olmanız.

Kredi kartlarını araştırırken öğrenciler için en uygun ve en iyi kredi kartı hangisidir kıyaslamalarına baktık, işbankası, akbank, teb ve ziraat bankası öğrenci kredi kartları..

VAKIFBANK-LİKECARD ÜNİVERSİTE KARTI

ogrenci-kredi-karti

Banka en az 400 tl limit sağlarken ekstreleriniz için e-posta talebinde bulunmanız halinde yıllık kart ücreti almıyor. Her 1 TL’lik alışverişinizden 1 LikePuan kazanıyorsunuz ve bankanın düzenlediği çekilişlere katılabiliyorsunuz. Hediyeler ipad, mini Cooper, iphone 5. Ortalamanızı yükselttiğiniz her sene banka 10.000 likepuan veriyor ve çekilişi kazanma ihtimaliniz artıyor. LikeCard WorldCard bünyesinde. 75 TL ve üzeri yapacağınız sanal alışverişlerde %10 worldpuan kazanma imkanınız var. Doğum gününüze yaklaşan tarihlerde her 50 TL’lik alışverişe 5 TL worldpuan kazanıyorsunuz.