Home / Haberler / Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemesi

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Ödemesi

 

Evinizin bulunduğu şehrin belediyelerine her yıl ödeme yapmanız gereken vergidir. Emlak ve Çevre Temizlik vergisi olarak adlandırılan bu vergi ev sahiplerinin belediyelere ödeme yaparak çevrenin temizliğine katkı sağladığı vergi ödemesidir. 

cevre-temizlik-vergisi-kac-para-2016

Belediye ödeme yapılması gereken verginin 2016 yılı ödemesi son tarihi 30 Kasım olarak belirlenmiştir. Bu tarihi geciktirme olmamasına özen göstermeniz gerekir, çünkü gecikmeyle ilgili faiz ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bu vergi ödemeleri tüm yurt genelinde belirli bir tarihte ödendiği için Bankalar müşterilerine ödeme kolaylığı da sağlamaktadır.

cevre_ve_temizlik_vergisi_son_odeme_tarihi_2016

Çevre temizlik vergisi nedir? ne zaman ödenir? Emlak ve Çevre Temizlik vergisi sorgulama ve ne kadar ödeme yapacaksınız? Çevre Temizlik vergisi neden alınır ve hangi şartlarda ödenir.

Müşterisi olduğunuz Bankaların bu dönemlerde müşterilerine Kredi Kartına taksit kampanyaları sıklıkla karşılanır. Bankalar müşterilerini çeşitli iletişim araçlarıyla Emlak ve Çevre Temizlik vergisi taksit kampanyalarıyla bilgilendirir. Eğer bir kredi kartı kullanıyorsanız 3 taksite kadar taksitlendirme imkanınız olur.

Bir önceki yazımız olan Bireysel Emeklilikte Yeni Dönem başlıklı makalemizde bireysel emeklilik, bireysel emeklilik devlet katkısı ve bireysel emeklilik iptali hakkında bilgiler verilmektedir.

About Milliyet Finans

Check Also

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kadın girişimcilere ve genç girişimcilere destek veren önemli yerli ve yabancı kuruluşlar ve işadamları, kadın girişimcilere destek verek bankalar ve devletin hibe projeleri..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir