• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  334444
  % -4,28
 • %
 • ETHEREUM
  18491.39
  % -9,26

Banka Sicil Affı

Banka Sicil Affı

Bankalar ödeme koşullarına ve alışkanlıklarına uygun olarak kişilere kredi vermektedir. Bu nedenle banka sicil affı uygulamasına dikkat etmek gerekir. Birçok kişinin uzun süredir beklemiş olduğu bu affın uygulanması içinde kişilerin belirli şartlara uygun olması gerekir. Bu şartlar arasında ilk adım olarak mağdur olan kişilerin son yıllarda yapmış olduğu ödemeler konusunda düzenlilik kazanması gereklidir. Kara listeye dâhil olan kişilerin kart borçları ve diğer tüm borçları konusunda yardımcı olunmaktadır. Söz konusu durumlar için dâhil olunan her türlü faiz işlemesi ile sorun ortaya çıkmaktadır.

Güncel Banka ve Kredi Sicil Affı ile ilgili yazımızı mutlaka okumalısınız..

Banka sicil affı, kredi ve kredi kartı mağdurları için önemli hizmetler barındırmaktadır. İnsanların ödeme zorluğu yaşaması neticesinde sicillerinin bozulması, bunun yanında söz konusu ödemelerin tam anlamı ile yapılmaması gibi durumlar ise sicil affı gibi durumları tam anlamı ile devreye sokmasına neden olacaktır. Kara listeye dâhil olan kişilerin başlarına gelen bu sorun nedeniyle insanların daha dikkatli olması gerekecektir. Affın yarar sağlayacağı birçok kişi yeniden kredi çekme olanaklarına sahip olacaktır.

Kredi Sicil Affı

Özel bankacılık bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda kredi ve kredi kartı ağırlıklı olarak ticari müşterilerin kullandığı ve bankaların bireysel müşterilere kredi ve kredi kartı vermediği dönemlerde Banka sicil affı daha sık olurdu. Çünkü ticari müşterilerin en rahat para bulduğu finans kaynağı bankalardır bu nedenle sicillerinin bozulması ticari sirkülasyonu olumsuz etkilerdi. Ancak günümüzde özel bankalar arttı kredi ve kredi kartı artık herkesin hayatında bu nedenden dolayı Banka Sicil Affı çok fazla yapılamıyor. Bunun yerine kamu bankaları kamu yararına banka kredi notu sicili kötü olanlara yani KKB skoru düşüklere dışarıda ki borçlarını kapama koşuluyla düşük faizde krediler sunabiliyor. Bunları takip etmenizde yarar olacaktır.

kredi-sicil-affi

Bankaların kredi ve kredi kartı kullandırım için kriteri olan bankacılık sicili sorgulaması nasıl olur ve kötü sicil affı ne zaman? Banka sicil affı kimleri kapsar ve hangi şartlarda olur? Kredi çekemeyenlerin izlemesi gereken yolları nelerdir ve nasıl kredi onaylatır Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım içeriğine göz atmalılar.

kredi-cekemiyorum-ne-yapmaliyim

En önemli ekonomik faaliyetlerinden birisi olan kredi çekimleri insanların söz konusu ekonomik faaliyetlerini geliştirmesi için onlara yardımcı olmaktadır. Bu nedenle banka sicil affı gibi önemli bir ayrıntıya dâhil olan kişilerin özel olarak kredi çekmesi söz konusu olacaktır. Bankalar dâhilinde borçlu konumda olunması ve insanların zarar görmesi durumu nedeniyle sicil afları her zaman yürürlükte olmaktadır.