• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  583731
  % 1,00
 • %
 • ETHEREUM
  35696
  % -0,64

Banka Cep Telefonu ve Adres Güncelleme

Banka Cep Telefonu ve Adres Güncelleme

Bankalar her türlü sunduğu hizmetlerde müşterilerinden iletişim bilgisi olarak adreslerini ve cep telefonlarını istemektedirler. Bankaların sisteminde müşterilerin ev adreslerinin ve cep telefonlarının kayıtlı olması zorunludur. Her türlü iletişimde bankalar ev adreslerini ve telefonları kullanmaktadırlar. Kampanyalardan ve güncel kredi ve kredi kartı hizmetleriyle ilgili bilgilendirmeleri cep telefonları vasıtası ile müşterilerini haberdar etmekte, banka evrakları ve diğer bilgilendirme evrakları için ev adreslerine gönderi yapmaktadırlar. İkametgah adresinin ve telefon numaralarının doğru olması, bankaların müşterilerine zamanında ulaşmaları bakımından zorunludur.

Bankalarda adres ve cep telefonunuzun güncel olmaması durumunda yeni başvuracağınız kredi veya kredi kartı gibi hizmetlerde otomatik red olabilir. Çünkü bankalarda cep telefon numarası güncel olmaması durumunda veya tanımlı olmaması durumunda otomatik red olur. Yine adres için de aynı şekilde güncel olmaması durumunda otomatik red olacaktır.

Banka Tanımlı Adres Güncelleme

banka adresi guncelleme, banka adresi guncelleme ekstre adresi güncelleme

banka adresi guncelleme, banka adresi guncelleme ekstre adresi güncelleme

Adres değişikliğinde veya telefon numarası değiştirildiğinde bankaya bilgi verilmesi gerekmektedir. Güncel bilgileri kaçırmamak ve bankanın müşteriyi aradığı zamanda bulabilmesi için adres ve telefon değişikliği banka kayıtlarında da yapılmalıdır. Değişiklik hemen yapılmazsa, bankanın gönderdiği evraklar eski adrese gidecek, yerine ulaşmayacaktır. Adres ve cep telefonu değişikliğini yaptırmak için bankaların müşteri hizmetleri aranır. Yeni adres ve cep telefonu numaraları verilerek güncelleme yaptırılır.

Bazen bazı bankalar yeni adres değişikliği yapmadan önce ikametgah belgesi isteyebilmektedir. Bu durumda muhtarlıktan ya da nüfus memurluğundan alınacak ikametgah belgesi bankaya verilmelidir. Hangi şubeden hesabı varsa kişi o bankaya dilekçe vererek adres ve telefon değişikliğini bildirebilir. İnternet bankacılığında telefon numarasının güncel olması önemlidir. Bankaların sunduğu hizmetlerden faydalanmak için telefon numarası değiştiğinde hemen yeni telefon numarasının bankaya bildirilmesi gerekmektedir. İster müşteri hizmetleri aracılığı ile ister dilekçe vererek olsun ama mutlaka güncel ikametgah ve telefon numarasının bankaya verilmesi tüketici yararınadır.

Adres bilgilerini internet şubesi, telefon bankacılığı gibi kolay güncelleme yapılabilir ancak birçok banka cep telefon numarası güncelemesini aktif bir kartınızla atm den yada direk banka şubelerinden güncellenmesi gerekiyor.