• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  583141
  % 1,36
 • %
 • ETHEREUM
  35693
  % -0,31

Aynı Bankadan 3 Kredi Çekilir Mi

Aynı Bankadan 3 Kredi Çekilir Mi

AYNI BANKADAN 3 KREDİ ÇEKİLİR Mİ?

Bu konuda en belirleyici etken kredi notu ve çektiğiniz diğer kredilerin aylık tahsilatlarının düzenli yapılıyor olmasıdır. Önceden çektiğimiz kredinin ödemesi henüz bitmemişken ikinci bir kredi ihtiyacı oluştuysa eğer, bankanın dikkat edeceği ilk şey kredi notu ve çektiğiniz ilk kredinin ödemelerini son ödeme tarihlerini geçirmeden düzenli yapıyor olmanızdır. Bu koşullara uyulduğu takdirde banka ikinci krediyi çok fazla zorluk çıkartmadan verecektir.

Eğer ilk ve ikinci çekilen kredilerin ödemesi devam ederken üçüncü bir kredi çekilmesi gerekiyorsa banka bu konuda biraz tedbirli davranacaktır dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmadığını ve kredi puanınızı kontrol edecektir. Öte yandan üçüncü krediyi müşteriye sağlamak banka için biraz riskli bir durum olacağından kontrolde daha hassas davranacak ve ne kadar maaş aldığınızı, kazandığınız paranın ne kadarını krediye yatırdığınızı kontrol edecektir.

kredi borcu varken ikinci kredi cekilir mi ikinci kredi nasıl çekilir aynı bankadan ikinci kredi

kredi borcu varken ikinci kredi cekilir mi ikinci kredi nasıl çekilir aynı bankadan ikinci kredi

Eğer maaşınızın yarısından fazlası önceki iki kredi ödemelerine harcanıyorsa banka üçüncü krediyi size vermeyi reddedecektir. Eğer üç kredinin toplam aylık tahsilatı maaşınızın yarısını geçmiyorsa üçüncü krediyi de çekebilirsiniz. Üçüncü kredi biraz da bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur, kredi çekmek için gittiğinizde müşteri temsilcisi/kredi satış danışmanı ile nasıl iletişim kurduğunuz da bu konuda belirleyici etken olabilir.

kredi-cekemiyorum-ne-yapmaliyim

Eğer önceki iki krediyi aldığınız banka hariç başka bir bankaya kredi başvurusunda bulunmuşsanız ve reddedilmişse bu durum kredi puanınızı fazlasıyla düşürebilir ve aynı bankadan üçüncü bir kredi alma ihtimalinizi ortadan kaldırabilir. Bu yüzden tavsiyemiz herhangi bir şekilde ilişiğiniz bulunmayan bir bankaya kredi başvurusunda bulunmaya gitmemenizdir. Örneğin maaşınızın yattığı bankaya kredi başvurusunda bulunmak sizin için akıllıca bir seçim olacaktır. Çektiğiniz diğer iki kredinin ödemelerini birkaç kez geciktirdiyseniz aynı bankaya dahi olsa üçüncü bir kredi başvurusunda bulunmayın çünkü aynı şekilde başvurunuz reddedilecek ve puanınız düşecektir.