• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN
  334483
  % -4,24
 • %
 • ETHEREUM
  18496.43
  % -9,24

Altın Ne Zaman Alınmalıdır

Altın Ne Zaman Alınmalıdır

İnsanlar zor zamanlarında bir güvenceleri olsun diye altın yatırımı yaparlar. Tercih edilen çok sayıda döviz, hisse senetleri, banka tahvilleri gibi çok sayıda yatırım aracı bulunur. Günümüzde yatırımcıların tercihi en karlı olarak gördükleri altındır. Bu niyetle altın alacak kişi tabii ki de aldığında fiyatın düşük, sattığında yüksek olmasını ister. Yani altın ne zaman alınmalıdır?

Son yılların gözde yatırım aracı olan altının uzun vadede getirileri çoktur ve bunu ekonomistlerde kabul etmiştir. Yatırımcı tarafından has altın, cumhuriyet altını, az işçiliği olan ya da işçiliği olmayan 22 ayar bilezikler her zaman borsa fiyatına yakın meblağlarda alınıp satılabilir. Daha fazla kazanmak isteyenler borsadan altın alabilir. Akıllıca bir yatırım olan altın hakkında maalesef net bir zaman dilimi veremeyiz. Altının fiyatları dönemin gündemine, siyasetine bağlı olarak da değişir.

Diğer bir yatırım aracı olan forex ile ilgili detaylı bilgiler için konuya bakılabilir

Altının dünyadaki ons fiyatı doların TL fiyatına denk düşer. Yani uluslar arası düzeyde bir gelişme yaşandığında doların etkilenmesiyle altın da bundan nasibini alır. Altını ne zaman alıp ne zaman satabileceğinizin takibini dolar kurlarını takip ederek daha iyi anlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey dolar kuru düştüğünde altın satın almak, kur yükseldiğinde ise altınınızı satmak. Özellikle büyük miktarlarda altın yatırımı yapmayacaksanız ancak bu şekilde karlı çıkarsınız. Tabii bu doların iniş çıkış arasındaki fiyat farkı ülkeler arasındaki ilişkiler ve gelişmeler yüzünden yıllar alan bir süreç olabiliyor. Bunu göz ardı etmemek lazım.

Altın yatırımı yapmak isteyenler için doğru zaman aralıkları hakkında bilgilendirme, zaman olarak altın ne zaman alınır 2017 altın alınır mı ve ne zaman altın alınmalı detaylı bilgiler..

Altın fiyatlarını birçok faktör etkiler. Bu yüzden yatırımcılar piyasayı takip etmeli ve gündemi bilmelidir.  Tüm bunların yanında uzmanlar tarafından belirtilen diğer bir görüş, altının siyasi ve ekonomik istikrar dönemlerinde yatırım aracı olarak kullanılması. Kriz dönemlerinde altın fiyatları yükseleceğinden bu dönemlerde altın yatırımı yapmamanızı tavsiye ederiz.